30 apr 2023
BVBS U15 meitenes kļūst par Latvijas čempionēm, U12 un U15 zēniem sudraba godalgas

Pagājušajā nedēļas nogalē tika aizvadīti vairāki Latvijas Jaunatnes basketbola līgas (LJBL) fināli. Trīs norisinājās arī ar Bertānu Valmieras basketbola skolas (BVBS) dalību. U15 vecuma grupas meitenes pārliecinoši kļuva par jaunajām Latvijas čempionēm.

BVBS U15 meitenes finālposmu sāka un arī pabeidza pārliecinoši. Atklāšanas spēlē ar 64:23 tika sagrauta Saldus sporta skola, bet turpinājumā ar 52:28 tika apspēlēta arī "Rīga/Centrs" komanda. Grupu turnīrs tika noslēgts ar drošu uzvaru pret basketbola skolu "Ogre" - 56:35, bet pusfinālā ar 47:35 tika uzveikta "Daugavpils". Finālā pārsteigumu nebija - BVBS ar 57:38 pārliecinoši uzvarēja arī "Rīdzenes" komandu, savu atbalstītāju priekšā izcīnot zeltu. Finālposmā piecas uzvaras, neviens zaudējums un izpildīta misija - Latvijas čempionu tituls uz Valmieras Olimpiskā centra parketa.

Elvja un Evijas Brokānu trenētās meitenes aizvadīja fenomenālu turnīru un dominēja līdz pat pēdējai svilpei, izpelnoties arī Latvijas izlases spēlētājas un valmierietes Ilzes Jākobsones uzslavas. Turnīra simboliskajā zvaigžņu pieciniekā tika iekļauta Enija Brokāne, bet par vērtīgāko spēlētāju jeb MVP tika atzīta Valmieras talantīgā ukrainiete Darja Seredņitska.

"Trīs nedēļu garais maratons šīm meitenēm ir beidzies! Prieks, ka liela daļa no šīm meitenēm spēja kvalitatīvi nospēlēt trīs turnīrus trīs nedēļu laikā (EGBL U16 un LJBL finālus U15 un U16 grupās). Emocijas šajā nedēļā gāja uz beigām, bet meitenes izturēja un finālā parādīja basketbola spēles paraugstundu. Tiešām neko pielikt neko atņemt! 2008. gada meitenes jaunatnes līgā vēl nevienu spēli nav zaudējušas. Centīsimies šo uzvaru sēriju turpināt arī nākamajā sezonā. Paldies meitenēm, vecākiem, pilsētai un skolai par fantastisko sezonu," pēc triumfa sacīja komandas stūrmanis Elvis Brokāns.

Arī BVBS U15 zēni sasniedza lielo LJBL finālu. Komanda gan tajā piekāpās mājiniekiem - "Rīga"/DSN basketbolistiem ar 50:51, dodoties mājup no Daugavas sporta nama ar sudraba godalgām un vicečempionu statusu. Piecās spēlēs tika izcīnīti trīs panākumi un piedzīvoti divi sāpīgi zaudējumi. Līdz zeltam gan pietrūka pavisam nedaudz.

Simboliskajā pieciniekā divi valmierieši - Krists Kristers Ozers un Rolands Rozītis, kuri vēl pirms nedēļas palīdzēja BVBS U16 komandai tikt pie zelta. Abas zēnu komandas šosezon vadīja Normunda Lišika un Kristiana Broka duets.

Arī BVBS U12 zēni sezonu noslēdza ar sudrabu un godpilno otro vietu. Valmieras Olimpiskajā centrā jaunie censoņi finālā ar 50:61 atzina "Ķekavas" pārākumu. Turnīra gaitā tika uzveikta Talsu novada sporta skola, Ogres basketbola skola un "Rīga/Centrs" komanda. Vienīgie divi zaudējumi tieši pret "Ķekavu".

Komandu vadīja Latvijas - Igaunijas apvienotās līgas kluba "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" galvenais treneris Oskars Virsis. Arī šajā simboliskajā pieciniekā divi valmierieši - Kristiāns Juris Martinsons un Ričards Kreilis. Par komandas labāko spēlētāju aizsardzībā tikmēr tika kronēts Valters Miķelsons.

Šīm komandām sezona ir noslēgusies, taču priekšā sagaida smaga vasara, kurā būs jāturpina aktīvi strādāt, lai nākamajā sezonā varētu ne vien noturēt šādus rezultātus, bet arī tos uzlabot. Vēlamies teikt īpašu paldies atbalstītājiem, treneriem, skolas vadībai, kā arī vecākiem, kuri ieradās BVBS audzēkņus atbalstīt turnīros klātienē. Par Valmieru!