10 sept 2020
Tiks veidota Bertānu Valmieras basketbola skola

Valmieras pilsētas pašvaldības dome ārkārtas sēdē nolēma izveidot nodibinājumu “Bertānu Valmieras basketbola skola”, šodien preses konferencē paziņoja Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks.

Nodibinājuma “Bertānu Valmieras basketbola skola” dibinātāji ir Dāvis Bertāns, Dairis Bertāns, biedrība “Basketbola klubs “Vidzeme”” un Valmieras pilsētas pašvaldība.

Nodibinājums veidos izglītības iestādi jauno basketbolistu sagatavošanai, pilnībā pārņemot Valmieras bērnu sporta skolas basketbola programmas īstenošanu. Kā skaidroja J.Baiks, šis lēmums pieņemts ar mērķi veicināt basketbola attīstību Valmierā, topošajā Valmieras novadā un Vidzemē.

“Valmierā jau pastāv spēcīga jaunatnes basketbola sistēma, ko ik gadu apliecina godalgoti panākumi vairākās vecuma grupās. Basketbola skolas izveide ir jauns atspēriena punkts turpmākajai izaugsmei, aicinot Valmieras basketbola sistēmā izaugušos sportistus, kuri sasnieguši augstus panākumus starptautiskā līmenī, sniegt atgriezenisko saiti un dot savu ieguldījumu jauno basketbolistu audzināšanā. Man ir īpašs prieks, ka brāļi Bertāni, kuri nāk no Latvijā unikālas basketbola pilsētas Rūjienas un ir paši izauguši Valmieras basketbola sistēmā, piekrita iesaistīties jaunās basketbola skolas izveidē. Viņu piemērs kalpos par iedvesmu daudziem jauniešiem. Divas vasaras nometnes, ko rīkojām sadarbībā ar Bertānu ģimeni, apliecināja, ka jaunajiem basketbolistiem šāda pieredze ir ļoti svarīga.”

Jānis Baiks piebilda, ka “Bertānu Valmieras basketbola skolas” bāzes vieta būs Vidzemes Olimpiskais centrs, savukārt vispārējo izglītību jaunieši pēc izvēles varēs iegūt jebkurā pilsētas skolā. Plānots, ka “Bertānu Valmieras basketbola skola” varētu sākt darboties no 2021.gada 1.janvāra, kad tiks saņemta izglītības iestādes akreditācija. Darbu jaunajā skolā turpinās VBSS basketbola treneri. Tāpat plānots piesaistīt fiziskās sagatavotības treneri, fizioterapeitu, kā arī citus speciālistus, ja būs nepieciešams. Skolas audzēkņi no citām Latvijas pilsētām mitināsies pašlaik rekonstrukcijā esošajā dienesta viesnīcā Ausekļa ielā. Turpat būs pieejami dienesta dzīvokļi treneriem.

J.Baiks apliecināja, ka pēc Valmieras novada izveides gan Valmieras bērnu sporta skola un arī “Bertānu Valmieras basketbola skola” īstenos savas programmas ne tikai Valmierā. Rūjiena varētu būt viens no basketbola centriem, kur bērnu piesaiste šim sporta veidam varētu sākties jau no bērnudārza līmeņa.

Latvijas valsts izlases un NBA basketbolists Dāvis Bertāns atklāja, ka ideja par basketbola skolas vai akadēmijas izveidi viņa ģimenei jau bijusi vairākus gadus. “Mums tas bija plāns tālākai nākotnei, ko varētu īstenot saviem spēkiem. Kad mums tika piedāvāta iecere veidot skolu sadarbībā ar Valmieras pašvaldību un basketbola klubu “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola”, kur bērnu un jauniešu sistēma jau ir augstā līmenī, kā arī ņemot vērā Rūjienas un Valmieras basketbola vēsturi un mūsu ģimenes ciešo saistību ar to, šī bija lieliska iespēja īstenot mūsu ieceri jau tagad. Basketbola vasaras nometnes bija pirmais solis skolas izveides virzienā. Vēl viens sadarbības piemērs ar Valmieru ir pie J.Daliņa stadiona plānotais Bertānu ģimenes basketbola laukums. Ceru, ka šis nākamais solis – skolas izveide – kādreiz tiks ar pozitīvu zīmi ierakstīts basketbola vēstures grāmatās.”

Dāvis Bertāns atturējās prognozēt, cik bieži viņš pats varētu klātienē iesaistīties jauno basketbolistu trenēšanā, jo neesot skaidrības par NBA spēļu kalendāru nākamajā sezonā. Taču brālis Dairis nākamvasar noteikti būs Latvijā un varēs piedalīties tradicionālajā basketbola nometnē. Taču Dāvis plāno aktīvi līdzdarboties neklātienē, sniedzot savus padomus gan fiziskās sagatavotības un fizioterapijas jomā, gan citos jautājumos.

Basketbola kluba “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” ģenerālmenedžeris Miks Balodis sveica visus šajā vēsturiskajā brīdī ne tikai Valmieras, bet visas Latvijas basketbolā. “Basketbola jaunatnes sistēma ir katra profesionāla kluba pamats. Tā vienmēr ir bijusi mūsu kluba viena no augstākajām prioritātēm. Ar jaunās skolas dibināšanu mēs varēsim daudz ātrāk sasniegt daudzas ieceres, par kurām bijām domājuši, taču nevarējām īstenot resursu trūkuma dēļ. Mēs esam lepni un pagodināti, ka brāļi Bertāni iesaistījās šīs ieceres īstenošanā. Tas noteikti dos lielu grūdienu basketbola jomas attīstībā. Tāpat jāsaka liels paldies arī pašvaldībai un Jānim Baikam par atbalstu basketbolam daudzu gadu garumā. Ceru, ka pēc vairākiem gadiem skolas atbalstītāju pulkam pievienosies šīs jaundibinātās skolas absolventi!”

Autors: Valmieras Ziņas